Edustuksen kausi 2009-10 2.div. 1.lohko

SSBL 2 div. Etelä-Suomi 1.lohko (Katso myös: Kohti uutta kautta 2009/10)

Joukkue O V T H TM PM P
SB Vantaa 20 17 1 2 161 98 35
LoSB 20 16 1 3 141 90 33
Tiikerit 20 11 2 7 142 121 24
SCH 20 11 0 9 142 125 22
OSW 20 9 1 10 128 146 19
FB Falcons 20 9 0 11 148 165 18
Valtti 20 8 1 11 122 121 17
GrIFK 20 8 1 11 115 119 17
FBC Elit 20 6 1 13 128 135 13
VSS 20 6 0 14 100 149 12
KD 20 5 0 15 120 178 10

Lohkosta 1.div karsintoihin: SB Vantaa  ja LoSB. 3.Divisioonaan tippuvat: KD, VSS ja FBC Elit.

SSBL 2 div. Etelä-Suomi 1.lohkoLohkojakoTilastot

Pvm Klo Koti Vieras Paikka Tulos
03.10.2009 15:30 Valtti OSW Latokartanon LH, Helsinki 5 – 4 ja.
10.10.2009 17:45 Tiikerit Valtti Tiikeri Areena, Vantaa 6 – 2
17.10.2009 15:30 Valtti LoSB Latokartanon LH, Helsinki 7 – 10
24.10.2009 14:00 SCH Valtti Martinhalli, Hyvinkää 11 – 6
01.11.2009 15:30 Valtti FBC Elit Latokartanon LH, Helsinki 5 – 2
08.11.2009 18:30 KD Valtti Kauklahti, Espoo 3 – 7
15.11.2009 15:00 GrIFK Valtti Kauniaisten PH, Kauniainen 4 – 2
22.11.2009 13:30 Valtti SB Vantaa Campo-Sport, Vantaa 7 – 10
28.11.2009 15:30 Valtti FB Falcons Latokartanon LH, Helsinki 4 – 5
06.12.2009 17:00 VSS Valtti Nummelanh.koulu, Nummela 3 – 6
09.01.2010 15:30 OSW Valtti Ruskeasuo, Helsinki 3 – 7
16.01.2010 15:30 Valtti Tiikerit Latokartanon LH, Helsinki 8 – 3
22.01.2010 19:00 LoSB Valtti Tennarin PH, Lohja 8 – 3
30.01.2010 15:30 Valtti SCH Latokartanon LH, Helsinki 15 – 5
04.02.2010 18:45 FBC Elit Valtti Sisu Arena, Karjaa 5 – 5
13.02.2010 15:30 Valtti KD Latokartanon LH, Helsinki 4 – 15
20.02.2010 15:30 Valtti GrIFK Latokartanon LH, Helsinki 12 – 4
28.02.2010 18:30 SB Vantaa Valtti Myyrmäen UT, Vantaa 10 – 7
07.03.2010 18:30 FB Falcons Valtti Leppävaaran LH, Espoo 6 – 4
13.03.2010 15:30 Valtti VSS Latokartanon LH, Helsinki 11 – 3

Pistepörssi:

Nro Pp Pelaaja O M S P 2 5 10 20 RM
17 H REMES Risto 19 21 16 37 3 0 0 0 6
62 KH WECKSTRÖM Juha 19 13 15 28 4 0 0 0 8
68 KH SOINI Jani 17 12 12 24 10 0 0 0 20
44 H KNUUTILA Tomi 17 13 5 18 2 0 0 0 4
15 P KOVANEN Simo 19 9 9 18 5 0 0 0 10
67 P TERMONEN Ville 18 6 11 17 2 0 0 0 4
21 H TANSKA Jukka 10 11 3 14 1 0 0 0 2
81 H KORHONEN Aki 17 7 7 14 5 1 0 1 35
75 KH PENTTILÄ Patu 18 10 3 13 3 0 0 0 6
7 KH KONTINEN Mikko 20 6 6 12 1 0 0 0 2
9 H RIKMAN Miikka 13 4 6 10 2 0 0 0 4
71 P MÄENPÄÄ Matti 15 4 6 10 3 0 0 0 6
42 P PIITULAINEN Aki 13 4 4 8 6 0 0 0 12
77 H KORPI Janne 18 3 4 7 1 0 0 0 2
8 H MYLLYLÄ Miikka 18 3 4 7 1 0 0 0 2
55 P KORPI Jari 13 1 0 1 6 0 0 0 12
3 MV IISAKKA Jarkko 16 0 1 1 0 0 0 0 0
13 P IISKOLA Marko 1 0 0 0 0 0 0 0 0
35 MV MARKKANEN Toni 3 0 0 0 0 0 0 0 0
16 P MELTTI Jan 14 0 0 0 0 0 0 0 0
2 H SOININEN Jesse 1 0 0 0 0 0 0 0 0
20 MV TALLQVIST Vesa 20 0 0 0 0 0 0 0 0
Nro Pp Pelaaja O PO MIN PM T V H V% NP PM/h T%
20 MV TALLQVIST Vesa 20 12 528:25 57 104 4 5 44.44 0 6.47 64.60
3 MV IISAKKA Jarkko 16 13 660:47 61 32 5 5 50.00 0 5.54 34.41

O=Ottelut, M=Maalit, S=Syötöt, Yht=Yhteensä, +/-=teholuku, RM=rangastusminuutit, PO=Pelatut ottelut, MIN=pelatut minuutit, PM=Päästetyt maalit, T=Torjunnat, V=Voitot, H=Häviöt, V%=Voittoprosentti, NP=Nollapelit, PM/h=Päästetyt maalit/60 minuuttia, T%=Torjuntaprosentti

YleX Cup 2009
Suomen Cup 2.kierros – Lohko 2 – Lohkojaot

Pvm Klo Koti Vieras Paikka Tulos
19.09.2009 15:00 Pauhu A Valtti Ruskeasuo 3 – 3
19.09.2009 17:00 Valtti VantSa Ruskeasuo 4 – 3
19.09.2009 19:00 HaHy Valtti Ruskeasuo 7 – 5

Harjoitusottelut 2009/10

Pvm Klo Koti Vieras Paikka Tulos
06.08.2009 20:00 Erä A Valtti Mosahalli, Tapanila 3 – 2
27.08.2009 19:30 SBS Kings Valtti Ruskeasuo 1 – 4
01.09.2009 20:30 Valtti SBS Kings Latokartano 4 – 6
08.09.2009 20:30 Valtti KGB Agents Latokartano 1 – 5
11.09.2009 19:00 KGB Agents Valtti Myllypuron AC 8 – 3
03.11.2009 20:30 Valtti Pe-Te Latokartano 13 – 4
29.12.2009 20:30 Valtti SBS Kings Latokartano 10 – 10
05.01.2010 20:30 Valtti Gospel Team Latokartano 9 – 0

Linkit
FB Falcons
FBC Elit
Grankulla IFK, Kauniainen
Kauklahden Dynamo
Lohjan Salibandy, Lohja
One Season Wonder, Espoo
SB Vantaa
Sport Club Hyvinkää
Tikkurilan Tiikerit
Vihdin Salisudet

Valokuvia